Koncepce pneumatik Hexonic a HLS-23 z Hankooku byly oceněny za jejich inovativnost

Neu-Isenburg, Německo, 5. září 2019  – Prémiový výrobce pneumatik Hankook byl vybrán mezi finalisty v kategorii automotive a dopravy na prestižním předávání cen International Design Excellence Awards (IDEA) 2019, které se konalo 21. srpna v Chicagu, USA. Společnost Hankook byla vyznamenána za svou koncepci pneumatik Hexonic a HLS-23.

Hexonic je pneumatika pro zcela autonomní vozidla pro sdílení automobilů a zaručuje nejlepší jízdní komfort. Zabudované skenery analyzují silnici v reálném čase a používají přitom samostatné senzory na profilu pneumatiky. Zjišťují se podmínky jako je přilnavost, teplota a povrch silnice a vzorky pneumatik se těmto podmínkám příslušně přizpůsobí. Pneumatiky HLS-23 byly vyvinuty pro automatizované logistické systémy a používají senzory pro vzájemné monitorování jejich pozice mezi vozidly a udržují zde konstantní vzdálenost. Kromě toho pneumatika zajišťuje spolehlivý jízdní výkon a přispívá tak k bezproblémovým automatickým dodávkám zboží.

Han-Jun Kim, generální ředitel společnosti Hankook Tire Europe uvádí: “Jsme velmi potěšeni, že jsme dostali ocenění IDEA, jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu na světě. Ocenění z IDEA 2019 umožňuje společnosti Hankook ukázat světu svou vedoucí pozici v inovativním designu. Budeme nadále pokračovat v našem úsilí o zlepšování naší špičkové technologie a konkurenceschopnosti přední světové společnosti.“

V únoru se společnost Hankook poprvé dostala do kategorie odborné koncepce a produktu na 'iF Design Awards 2019'. Mezi tři vítězné pneumatiky patřila Hexonic a HLS-23 a Kinergy 4S 2, celosezónní pneumatiky Hankook pro cestovní vozy. Dvě koncepční pneumatiky, Hexonic a HLS-23 byly navrženy ve spolupráci se studenty z londýnské univerzity London Royal College of Art (RCA) v rámci projektu výzkumu a vývoje „Inovace designu“ a již se předvedly na několika mezinárodních obchodních veletrzích. V březnu navíc společnost získala vítězné ocenění v kategorii produktového designu na Red Dot Awards 2019 za svou vlajkovou loď, vysoce výkonnou pneumatiku Ventus S1 evo 3.

Výroční předávání cen IDEA Awards organizuje společnost Industrial Designers Society of America (IDSA) a patří mezi jedno ze tří nejprestižnějších mezinárodních předávání cen v oblasti designu spolu s Red Dot Design Award a iF Design Award. Nejlepší designové projekty se vybírají každý rok a hodnotí se zde různá kritéria včetně inovace designu, uživatelské zkušeností a přínosů pro společnost. 

Zdroj - Hankooktire-Mediacenter.com

Přihlásit se k odběru novinek

Odpovědět: {{replyComment.author}}
Všechna pole jsou povinná
Komentář byl úspěšně odeslán

Zpět na začátek