Vybrané filtry

Sněhové řetězy

Filtrovat podle:

Otevřené filtry

Cena

do

Prodavač

Manufacturer

Sněhové řetězy

Sněhové řetězy sice nepatří k výbavě, kterou potřebuje každý řidič, no mnoho z nás se bez nich alespoň v určitou část roku neobejde.

Zimní řetězy

Jestli patříte k řidičům, kteří využívají automobil celoročně a jezdíte taky na hory, sněžné řetězy jsou pro vás nepostradatelnou záležitostí.

Jak si však vhodné zimní řetězy na auto vybrat?

Při rozhodování se o konkrétním produktu je potřeba brát do úvahy hned několik věcí.

Když vybíráte sněhové řetězy, velikost je důležitým faktorem. I když většina z nich má univerzální velikost, a tedy je na automobil možné umístit téměř jakékoliv, problém vyvstává při něčem jiném. Podstatná je totiž velikost prostoru mezi podběhem a samotným kolem. V případě, že zimní řetězy na auto nemají vhodnou velikost, která by korespondovala s velikostí tohoto prostoru, může se stát, že se vám je na kola nepodaří vůbec nasadit. Nebo se taky může stát to, že i když řetězy nasadíte, mohou vzniknout problémy při kontaktu s jinými částmi podvozku.

Je proto důležité tento faktor za žádných okolností nepodceňovat a v případě potřeby i vyhledat odborníka, který vám pomůže vybrat tu správnou velikost řetězů, vhodnou právě pro váš automobil.

Velikost však určitě není jedinou věcí, která při výběru zaváží. Když vybíráte sněhové řetězy, cena je jednoznačně tím, co u většiny lidí také sehrává velkou roli. Snad každý z nás se snaží za své peníze získat co nejlepší protihodnotu. Zimní řetězy jsou však bezpochyby jednou z těch věcí, na kterých se nevyplatí šetřit a před tou nejnižší cenou je častokrát lepší upřednostnit opravdovou kvalitu.

Řetězy na auto a manipulace s nimi

Mnoho lidí má své zimní řetězy někde v autě a nevěnuje jim žádnou pozornost s tím, že když je budou potřebovat, jednoduše je na kola nasadí. Toto však není úplně správný přístup. Je velmi důležité, aby řidič uměl řetězy nasadit správně a co nejrychleji. Proto je více než vhodné, aby si tuto činnost alespoň jednou vyzkoušel i „nanečisto“. Ideální je zkusit je na kola nasadit v čase, kdy je ještě nepotřebujete a netlačí vás čas. Nasazování v „bojových podmínkách“ pak pro vás může být mnohem jednodušší, protože budete přesně vědět, co a jak.

Když zimní řetězy používáte, nezapomeňte na to, že je potřebné jezdit nižší rychlostí než obvykle. Také je důležité, abyste byli obezřetní a uvědomili si, že auto s řetězy se v některých situacích chová jinak, než jste zvyklí. Proto je nutné se s touto novou situací dostatečně sžít a věnovat jízdě opravdu velkou pozornost.

Porovnat až 4 produkty:

18
18
Je placená reklama