Vybrané filtry

Pneumatiky 205 55 R16

Filtrovat podle:

Otevřené filtry

Index

Cena

do

Značka


Ukázat vše

Značení EU

do

Prodavač


Další Možnosti

Průměrná revize testu

do

Cenová kategorie


Pneu 205 55 r16

205 55 r16 pneu jsou pneumatiky, které jsou určeny na automobily. Pokud i vy právě uvažujete nad tím, že byste si na své motorové vozidlo, konkrétně auto, měli pořídit nové pneu, a 205 55 r16 pneumatiky by pro vás mohly být tím správným řešením, určitě čtěte tento článek dále a zjistěte, jestli jsou tou správnou volbou právě pro vás.

Pokud si chcete zadovážit 205 55r16 pneumatiky na auto, měli byste si v první řadě uvědomit, že při výběru pneu, ať už jde o jakékoliv, je velmi důležité to, abyste měli ten správný rozměr. Pokud totiž nemáte pneumatiky s vhodným rozměrem, budou vám úplně k ničemu a nedokážete je na své vozidlo nasadit. A to platí, jestli mluvíme o pneu r16 205 x 55 nebo jakýchkoliv jiných.

Tím, co by vás však při výběru 205x55 r16 nebo i jakýchkoliv jiných pneumatik mělo zajímat nejvíce, je určitě kvalita, a tedy vlastně bezpečnost, jakou vám dokážou nabídnout. Pneumatiky jsou totiž to jediné, co vaše vozidlo při jízdě spojuje s vozovkou, a tak je snad jasné, proč je výběr kvalitních tak velmi důležitý.

Kromě kvality však určitě většinu kupujících zajímá také to, jaká bude za jejich pneumatiky 205 55 r16 cena, nebo-li kolik je bude tento nákup stát peněz. Asi každý z nás se snaží udělat ten nejvýhodnější nákup, ať už kupujeme jakýkoliv produkt. Existuje nějaký nástroj, který nám pomůže uskutečnit ten nejvýhodnější nákup?

Pneumatiky 205 55 r16 co nejvýhodněji

Máme pro vás dobré zprávy, na našich webových stránkách vám nabízíme šikovný porovnávač, díky kterému můžete získat úplný přehled o tom, co vám náš trh v současné době v oblasti pneumatik nabízí. Jak tedy náš porovnávač funguje?

Je to velmi snadné. Stačí, pokud do něj zadáte kritéria, která by měly vaše pneu splňovat. Poté vám porovnávač nabídne výběr vyhovujících produktů, ze kterých si vyberete ten pro vás nejvhodnější. Pak vám porovnávač představí seznam všech prodejců, kteří tento produkt na našem trhu v současností nabízejí. Vy si pak vyberete toho, který vám z nějakého důvodu vyhovuje nejvíce.

V našem porovnávači si můžete porovnat nejen samotnou cenu produktu, ale také třeba to, jaké vám prodejce nabízí platební metody, kolik vás bude stát doručení tovaru a také kolik bude trvat. Vybrat si tedy můžete na základě skutečně dostatečně široké škály informací.

Pneumatiky 205 55 16 pro každého

Pokud se tedy rozhodnete, že právě tento typ pneu je pro vás nejvhodnější, určitě využijte již výše zmiňovaný porovnávač.

A samozřejmě nezapomínejte na to, že je potřebné si dát záležet na tom, aby měly vaše pneu dostatečnou kvalitu.

Když se rozhodnu, že potřebnou výměnu pneu někomu předám, pneumatiky 205 55 16 mi vymění třeba v téměř každém autoservisu. Tyto letní pneu totiž lze využívat jen po určitou část roku, a proto je potřebné, abyste své auto dvakrát ročně přezouvali. Pokud se tomu chcete vyhnout, můžete si koupit celoroční pneumatiky, které však samozřejmě mají i své nevýhody, mezi které patří například to, že vám neposkytnou takové vlastnosti pro danou část roku, jako právě kvalitní letní nebo zimní pneu.

Porovnat až 4 produkty:

1114
zobrazit další 20
1114
Je placená reklama

205 55 R16 - správný rozměr pro větší vozy střední třídy

Velikost pneumatik 205 55 R16 je sportovní verze obvyklých pneumatik 205, najde uplatnění zejména u větších vozů střední třídy a rodinných sedanů. Pneumatiky v této velikostní třídě obvykle nabízí vyvážené spektrum výkonu, ale také zde jsou samořejmě specialisté.


Přesvědčivý celkový balíček = správný pro vhodné každodenní používání

Pouze jedna pneumatika může v této tvrdit, že má nejlepší vlastnosti. Pneumatiky o rozměru 205 55 R16 musí i při vysokých rychlostech přinášet stále plný výkon a mít i v extrémních situacích dostatečné bezpečnostní rezervy. Velké a těžké vozy jsou zvláštní výzvou pro výkonnost pneumatiky. Kromě dobrého způsobu zrychlení a brzdných vlastností jsou uletních pneumatik tohoto rozměru rozhodující především vlastnosti za mokra. Ale důležitou roli při výběru vhodné pneumatiky hraje i jízdní komfort a spotřeba paliva. Prosadit všechny tyto aspekty současně staví výrobce před velké výzvy. Přesto dneska nepřipravují vhodnou nabídku už pouze prémioví výrobci, nýbrž také dodavatelé z rozpočtového segmentu, jako například Toyo neboKumho.

Letní pneumatiky - test ADAC

ADAC testoval populární letní pneumatiky o rozměru 205 55 R16 (ADAC test letních pneumatik 2012) a došel k odhalujícím výsledkům. Z celkového počtu 15 pneumatik se v testu prokázalo pouze pět, tedy jedna třetina, jako opravdu vyvážených. Mnoho pneumatiky mají závažné nedostatky především na mokrých površích. Přesně tato vlastnost vždy odděle u letních pneumatik zrno od plev.

Mezi aktuálními vítězi testů má každý model velmi individuální silné stránky - OptiGrip od firmy Goodyear například nabízí jasně lepší vlastnosti opotřebení než většina konkurenčních modelů, zatímco se Pirelli Cinturato P7 vyznačuje mimořádně nízkou úrovní hluku. Naproti tomu, pokud jde o spotřebu paliva, opět vynikáHankook Kinergy Eco. Závěr: Na předních místech lze udržet i mnoho rozpočtových modelů, v jednotlivých oblastech jdou dokonce rovnocenné s modely prémiové třídy.

Pneumatiky s rozměry 205 55 R16 lze nalézt především u větších vozů střední třídy. Požadavek na výkon jsou v této části obecně vyšší než u menších vozů. Přitom je důležitým kritériem vyváženost. Nicméně, často jsou to jednotlivé vynikající vlastnosti pneumatik, které přispívají k rozhodnutí k nákupu.

Zpět na začátek