Vybrané filtry

Pneumatiky Michelin

Filtrovat podle:

Otevřené filtry

Index

Cena

do

Značka

Ukázat vše

Značení EU


do

Prodavač

Další Možnosti

Průměrná revize testu

do

Pneumatiky Michelin: Specialista, když jde o pneumatiky.

Pro Michelin je charakteristické, že je všude za hranicemi známá postavička Michelin, která současně představuje firemní logo, obchodní značku a prostředek reklamy.

Historie firmy Michelin

Francouzský koncern Michelin má svůj původ v roce 1989, kdy závod na zpracování gumy převzali bratři Michelinovi. Firma Michelin je jedním z prvních zastánců pneumatik pro jízdní kola a automobily. U v roce 1895 to byla samotná firma Michelin, která vybavila automobil pneumatikami a poslala jej jako testovací projekt v legendárním automobilovém závodu z Paříže do Bordeaux. Od té doby úspěch firmy stále pokračuje. Kromě pneumatik pro osobní, a nákladní automobily, motorsporta pneumatiky pro motocykly, vyrábí firma Michelin od roku 1981 také pneumatiky pro letadla a v současnosti rozšířilo své portfolio o pneumatiky Michelin pro zemědělskou techniku, raketoplány a speciální vozidla.

Sortiment pneumatik Michelin

Mezi technologické úspěchy na trhu s pneumatikami, které jsou firmě Michelin připisovány, patří první nízkotlaké pneumatiky, cikcak profil v běhounu, ocelové radiální pneumatiky a tehdejší inovace bezdušové pneumatiky Michelin. V průběhu doby zaváděla firma Michelin nové koncepty a dále rozvíjela své výrobky týkajících se pneumatik. K novějším inovacím ze závodu firmy Michelin patří výrobky, jako jsou například letní pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 nebo zimní pneumatiky Michelin Alpin A 4 pro osobní automobily. Pneumatiky Michlin jsou stále testování nezávislými společnostmi a prochází jimi vesměs pozitivně. Tak například obdržela zimní pneumatika Michelin Primacy Alpin PA3 nejvyšší ocenění v ADAC testu pneumatik 2010 a letní pneumatika Energy Saver v testovacím roce 2012 obsadila druhé místo. Při výrobě pneumatik klade firma Micheli stále více na kritéria bezpečnosti, trvanlivosti a spotřebu paliva. Při vývoji a výrobě pneumatik klade firma Michelin zvýšenou hodnotu na svůj závazek vůči ochraně životního prostředí a klimatu. Kromě "zelených pneumatik Michelin", která snížením valivého odporu velmi šetří palivo, firma podporuje s Challenge Bibendum vývoj ekologických vozidel.

Již podruhé byla firma Michelin v roce 2012 poctěna označením "Výrobce pneumatik roku 2012".

Porovnat až 4 produkty:

3145
zobrazit další 20
3145
Je placená reklama
Zpět na začátek